blog-img

Kız Kulesi İstanbul Turu - Şehiriçi Transfer - tur

74 Yorum 412 Beğeni

Günümüzde Kızkulesi’ne ziyaretler yapılıyor. 2000 yılında yapılan restorasyon işlemlerinin sonunda, kafe ve restoran alanlarına da yer verilmiştir. Hizmete açık olan Kızkulesi’nde zaman geçirmek, yemek yemek, bir şeyler içmek ve fotoğraf çekilmek tercihleriniz arasında olabilir. Kız Kulesi'ne gitmek için vip transfer hizmeti almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Şehir Dışı Transfer size konforlu özel şoförlü araç kiralama fırsatları sunmaya devam ediyor. Şehir Dışı Transfer sayesinde İstanbul’u gezmek çok daha güvenli ve rahat olacak.

Kızkulesi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Kızkulesi, boğaz manzarasının kuşkusuz en güzel olduğu yerlerden biridir. Kızkulesi tarihi, hikayesi ve denizin ortasında küçük bir adanın üzerine inşa edilmiş olmasıyla insanları büyülemiştir. Tam 2500 yıllık bir geçmişe sahip Kız Kulesi. İstanbul’un simgesi haline gelmiş. Günümüzde bile birçok kişinin hayran kaldığı harika bir manzaraya sahip.

Tarih içerisinde birçok dönemde farklı amaçlarla kullanılmış Kız Kulesi.

Roma döneminde İmparator Manuel şehrin savunması için kullandığı düşünülüyor. Fatih Sultan Mehmet Han’ın Kostantinapolis’in fethi esnasında askeri üs olarak kullanılmış. Yavuz Sultan Selim döneminde onarılan kız kulesi 17. asırdan itibaren deniz feneri vazifesi görmüş. Günümüzde ise 2000 yılından beri restorant olarak yerli ve yabancı turizmine açılmıştır.

© Şehir Dışı Transfer 2021. Tüm Hakları Saklıdır